به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، شیخ محمدعزیز حنیفی امام جمعه فیشور در خطبه‌های نخستین نماز جمعه پس از رمضان با بیان حدیثی قدسی اظهارداشت: خداوند می فرماید من بر اساس گمان بنده‌ام که گمان خیر باشد و یا گمان بد نسبت به منْ با او رفتار کرده و همانگونه عمل می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه مومنانی که حسن ظن به خدا دارند در آخرت آسوده و کافرانی که سو ظن دارند دچار عذاب می‌شوند تصریح کرد: مومنان با حسن ظن خود کارهای نیک انجام داده و منتظر آخرتی خوب برای خود هستند.

امام جمعه فیشور با اشاره به حدیثی گفت: اگر پیامبر را در نیکوکاری، تقوا و خداترسی، تواضع و فروتنی و سرفرودآوردن در مقابل امر خدا و پیامبرش پیروی کنیم خداوند ما را دوست می دارد.

وی خاطر نشان کرد: حضرت ابراهیم(ع) می فرماید که نهر محبت، دوری کردن از بوالهوسی هاست و برای کسب محبت خدا باید از محبت نفس و مال دنیا چشم پوشی کرد.

شیخ حنیفی با بیان اینکه در تفاسیر داریم که قومی که خداوند آن‌ها را دوست دارد و از لحاظ علم نیز در مرتبه خوبی هستند یمن است گفت: به همین علت است که گستاخان و مستکبران از زمین و آسمان بر زن و مرد و کودک آن‌ها ظلم کرده و حمله می‌کنند.

وی افزود: ابلیس به خدا عرض می کند که مخلوقی آفریده‌ای که با زبان تورا دوست دارند و مرا لعن کرده اما در حقیقت از تو سرپیچی کرده و مرا اطاعت می کنند و خداوند در پاسخ به او می‌گوید من سپاسگزار بندگانی که مرا دوست می‌دارند هستم.

image_pdfimage_print