به مربی‌گری داور بین المللی قرآن کریم، کارگاه آشنایی با نکات داوری مسابقات قرآن کریم رشته صحت حفظ در شهر خور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، پس از برگزاری کارگاه‌های حفظ قرآن کریم در شهرهای لطیفی و اوز، این بار کلاس آشنایی با نکات داوری رشته صحت حفظ در شهر خور لارستان برگزار شد.

در این دوره از کلاس‌ها که با حضور ۶۰ نفر از طلّاب و مدرسین در مدرسه علوم دینی شهر خور برگزار شد، استاد امیر آقایی به تشریح آیین نامه مسابقات حفظ در کشور و رفع ابهامات آن پرداخت.

وی آخرین نوبت از برگزاری این کلاس‌ها را به “آشنایی عملی با داوری” اختصاص داد و با انجام نوعی کارورزی، با انجام تلاوت‌هایی که به طور مشخص در برخی موارد عمدا ایراد داشته، نحوه داوری طلاب و مدرسین حاضر در کلاس را محک زد.

استاد امیر آقایی با اشاره به پیشینه برگزاری این کلاس ها در لارستان اظهارداشت: سه سال قبل این کلاس در لارستان برگزار شد که از شرکت‌کنندگان آن دوره نیز در کلاس های امسال حضور داشتند؛ البته حضور خواهران در این دوره برای اولین بار انجام می‌شد.

وی با ارزیابی کلاس های این دوره و با اشاره به مدت کم برگزاری آن خاطرنشان کرد: با توجه به دوره کلاس که تنها یک روز و نیم به طول انجامید، نتایج و نمرات داده شده از سوی حضار در کلاس برای داوری مسابقات غالبا خوب و قابل قبول بود.

آقایی با بیان اینکه داوری مسابقات نیز مانند بسیاری از امور نیاز به تمرین و ممارست دارد تا در آن، پیشرفت حاصل شود گفت: لازم است که همه علاقه مندان به داوری در این کار تمرین لازم را داشته باشند تا دقت خود را افزایش دهند.

وی با اشاره به مراحل و مقدمات کسب گواهی داوری در مسابقات تصریح کرد: سازمان دارالقرآن دوره‌های تربیت داور برگزار می‌کند که شرکت در آن مستلزم داشتن گواهی درجه ۳ داوریست.

این داور بین المللی افزود: هرساله آزمون اعطای مدرک توسط سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود؛ افراد باید برای کسب مدرک درجه ۳ ، حافظ کل قرآن بوده و برخی دیگر از شاخص ها را دارا باشند.

گفتنی است کلاس‌های “آشنایی با نکات داوری صحت حفظ” به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس و در سه نوبت در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه در مدرسه علوم دینی شهر خور برگزار شد.

انتهای پیام/

image_pdfimage_print