پنجمین دوره اردوی فرهنگی تفریحی راه رضوان، از تاریخ ۹۷/۰۶/۰۹ تا ۹۷/۰۶/۱۷ با حضور بيش از۳۶۰ نفر از طلاب و روحانيون اهل سنت سراسر كشور در مشهد مقدس،  در قالب دو گروه برگزار گردید. در گروه دوم این برنامه، طلاب و مدرسین از استان های کرمانشاه، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی و فارس حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه گروه دوم، حجت الاسلام و المسلمین فرازی نیا، مشاور حوزه و امور روحانیون آستان قدس رضوی، دکتر عباسعلی فرزندی رئیس دفتر راهبرد و تعالی سازمان دبیرخانه شورای برنامه ریزی به ایراد سخن پرداختند.

در این اردوی فرهنگی تفریحی، شرکت کنندگان، از موزه حرم مطهر، آرامگاه فردوسی، بنای هارونیه و اماکن تفریحی از قبیل منطقه گردشگری چالیدره و مجموعه آبی موج های خروشان بازدید به عمل آوردند.

از دیگر برنامه های این اردو، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین المللی، کارگاه تدبر در قرآن کریم و … بود.

مراسم اختتاميه گروه دوم، روز هفدهم شهریور ماه برگزار شد.در این مراسم، مولوي صارمي از اساتيد حوزه علميه احمديه تربت جام، دكتر فيروزي، استاد حوزه و دانشگاه به سخنرانی و شعرخوانی پرداختند و به برگزيدگان مسابقات ورزشي دلنوشته برتر جوایزی اهداء گردید.

اعضاي كاروان در آخرین برنامه، به ديدار نماينده ولي فقيه در استان خراسان رضوي رفتند و از رهنمودهاي ايشان بهره بردند.

خاطرنشان می گردد کاروان استان فارس که متشکل از طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت استان فارس بود در مسیر عزیمت به مشهد مقدس و همچنین مسیر بازگشت، به ترتیب از شهرهای اصفهان، ساری، گرگان، نیاسر و قم بازدید به عمل آورند.

 

      

image_pdfimage_print