به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، سید عدنان حسینی، امام جمعه روستای کال، پیرامون هدف خلقت اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید: ما به همه آنانی که کتاب دادیم تقوای الهی را توصیه کردیم.
وی با بیان اینکه عبادت یعنی انجام کارهای مورد رضایت خداوند تصریح کرد: انجام اوامر و دوری از آنچه خداوند نهی کرده است در واقع همان عبادت و راه رسیدن به تقواست.
امام جمعه روستای کال با اشاره به مفهوم تقوا گفت: تقوا یعنی خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانیم و درک کنیم که خدا از انجام اعمال خوب ما رضایت دارد و از انجام اعمال بد ناراحت شده و آن بدی به ما برمیگردد.
وی با اشاره به حدیثی خاطر نشان کرد: اگر مرتکب خطایی شدیم باید با انجام کار خوبی آن را جبران کرده و با مردم خوش اخلاقی کنیم چرا که حسنات از بین برنده ی سیئات هستند و این موضوع در سوره مبارکه هود نیز ذکر شده است
سید عدنان حسینی با بیان اینکه اگر نماز ها را درست بجا آوریم مرتکب زشتی نمی شویم گفت: پیامبر (ص) روزه را سپر انسان در برابر وسوسه ها میدانند و نمازهای پنجگانه را غسل کردن روزانه پنج بار در نهر آب زلالی تشبیه کردند که با این کار، پلیدی ها از ما دور می شود.
image_pdfimage_print