شیخ ناصر صمدی خطیب این هفته نماز جمعه اهل سنت شیراز در ابتدای خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت همه مردم، به تقوای الهی گفت: پیامبر مکرم اسلام (ص) در باب تقوا میفرمایند: “جایگاه تقوا، قلب انسان است.” قلب، باطن انسان است؛ پس باید در جهت آراسته نگه داشتن خود، قلبی پاک داشته باشیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، به تفسیر سوره مبارکه (العصر) پرداخت و افزود: خداوند متعال در این سوره، به عصر و زمان، سوگند یاد می کند. ما باید بنگریم در زمان، چه نهفته که به آن قسم یاد شده است. پروردگار در آیه دوم میفرماید: ان الانسان لفی خسر. در حقیقت، این آیه شریفه، به معضلات و دردهای جامعه بشر اشاره دارد؛ روشهای درمان و راه های برون رفت از آنها نیز در آیه بعد بیان شده است.

خداوند منان در آیه سوم این سوره شریفه، چهار نسخه را برای  سعادت انسان بیان میکند: ۱- ایمان ۲- عمل صالح ۳- توصیه به حق ۴-توصیه به صبر.

شیخ ناصر صمدی در ادامه خطبه نماز جمعه، به مسئله امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) در این رابطه فرموده اند: “هر منکری را که مشاهده نمودید باید آن را با دست، زبان و قلب از بین ببرید.”

ایشان با تأکید بر تاثیرات مثبت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید از خانواده شروع شود و به جامعه تسری پیدا کند.

خطیب این هفته نماز جمعه اهل سنت شیراز، در پایان سخنان خود، ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش موثر جوانان در آن گفت: مقام معظم رهبری این بیانیه را خطاب به جوانان بیان داشته و فرمودند: جوانان؛ محور تحقق نظام پیشرفته‌ اسلامی خواهند بود.

بنابراین با توجه به اینکه بزرگترین سرمایه یک جامعه، جوانان هستند، لازم است همه ما در راستای حل مشکلات آنها اعم از مشکلات اشتغال، معیشت، ازدواج  و …  گام برداریم و در این حرکت جهادی شرکت نماییم.

امروزه خانواده ها، مسئولیتشان در برابر جوانان دو چندان شده و باید تمام تلاش خود را به کار گیرند که فرزندان آنها به انحطاط کشیده نشوند. همه باید در این زمینه سهیم باشیم چرا که اگر جوانان در یک جامعه، فعال باشند، آن جامعه، پویا و سالم خواهد ماند.

image_pdfimage_print