به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، آیت الله دژکام در برنامه گرامی‌داشت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت در مسجد رسول اکرم(ص) شیراز با تقدیر از سخنان وحدت بخش بزرگان اهل سنت اظهارداشت: اگر نگاه عالمان دینی به امت اسلامی منعطف شود، این امت بزرگ می‌تواند عزت و عظمت از دست رفته خود را بازیابد.

وی با بیان اینکه در دو تا سه قرن اخیر امت اسلامی نتوانسته در جهان خودی نشان دهد تصریح کرد: قدرت های بزرگ برای غارت منابع عظیم ما و علیه ما وارد سرزمین‌هایمان شده و با ایجاد تفرقه حقوق این ملت بزرگ را برده و غصب کردند.

آیت الله دژکام خاطرنشان کرد: در حدود ۱۵۰ سال گذشته عظمت کشورهای اسلامی به قدری بود که قدرت ورود به آن وجود نداشت و ۱۱ کشور در اروپا به نام کشور اسلامی زیر نظر مسلمانان بودند اما به مرور با ایجاد تفرقه امت اسلامی را به کشورهای متعدد تقسیم کردند تا از آن عظمت کاسته شود.

وی با بیان اینکه علت از دست رفتن این عظمت تفرقه بوده افزود: هیچ کس در پهنه زمین به اندازه مسلمانان عظمت و بزرگی نداشته اما با توطئه کفار و اختلاف افکنی روز به روز ضعیف تر شدیم.

امام جمعه شیراز با اشاره به بیداری که در بین امت اسلامی ایجاد شده خاطر نشان کرد: هم گرایی هایی که در امت اسلامی ایجاد شده نوید بخش آن است که بار دیگر عظمت از دست رفته امت اسلامی بازگردد.

وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید مخاطب دعوت پیامبر همه مردم بودند تصریح کرد: طبیعی است که ما مسلمانان برای وحدت خودمان باید محوری تعریف کنیم و یکی از آن محورها و آنچه که باید به آن چنگ بزنیم تا وحدت ایجاد شود قرآن کریم است.

آیت الله دژکام با اشاره به  آیات قرآن، پیامبر را محور دیگر ایجاد وحدت خواند و گفت: خداوند می‌گوید اگر شما خدا را دوست دارید از پیامبرش پیروی کنید و این سبب می‌شود تا خداوند شما را دوست بدارد.

وی با بیان اینکه در جنوب فارس بیشتر اهل سنت شافعی مذهب هستند بیان کرد: همه مسلمانان دوست دار اهل بیت هستند و این موضوع سابقه تاریخی دارد که این یکی دیگر از محورهای وحدت است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه یکی از خطبه‌های پیامبر(ص) که هم شیعه و هم سنی نقل کرده اند خیرخواهی برای حاکم اسلامی است گفت: امروز همه ما یک رئیس داریم که اولاد پیامبر بوده و جده‌اش زهرا (س) است و حقی بر گردن ما دارد که او را دوست بداریم.

وی عزت امروز امت اسلامی را بخاطر وجود با برکت مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: بنابر خطبه‌ای که گفته شد ما نباید کاری کنیم که در ارتباط با رهبری خیرخواهانه نباشد.

آیت الله دژکام با بیان اینکه امت مسلمان ایران با تمام تنوع در قومیت و مذهب ۴۰ سال با تمسک به قرآن و محبت پیامبر وآلش کشور را مقابل همه هجمه‌ها و حملات نگه داشته‌اند گفت: همه ما شیعیان و اهل تسنن به فلسطینیان احساس قرابت داریم و مردم فلسطین امروز امیدوارند که کشورشان را بازپس گیرند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید خاطرنشان کرد: امروز در مرز لبنان و اسرائیل روزشماری قرار گرفته که نابودی اسرائیل را می‌شمارد و همه این قدرت‌ها از اتحاد بین مسلمانان ایجاد شده است.

انتهای پیام/

image_pdfimage_print