همایش بررسی اندیشه های تقریبی شیخ شلتوت و آیت الله بروجردی با حضور حجه الاسلام والمسلمین دکتر بی آزار شیرازی روز پنجشنبه مورخ ۲/۱۲/۱۳۹۷  در سالن اجتماعات مدرسه احمدیه اوز برگزار شد.

دکتر بی آزار شیرازی در ابتدای این جلسه با اشاره به وجه اشتراکات گسترده بین مذاهب اسلامی اظهار داشت  که اختلافات مذاهب اسلامی بر سر موارد بسیار جزیی و فرعی بوده که حائز اهمیت نمی باشد.

در ادامه ایشان بیان داشتند که در گذشته علمای اخباری به دلیل تندروی و اختلاف زیاد با اهل سنت مورد اقبال واقع نشده و علمای اصولی که از جمله آنها آیت الله بروجردی می باشند توانستند با همکاری شیخ شلتوت ، تفرقه و اختلاف بین مسلمانان را به حداقل برسانند. علمای اصولی بر اساس کتاب و سنت و عقل اجماع استدلال و اجتهاد می نمودند ولی اخباریها حتما در ذیل هر آیه ای باید اخباری می یافتند.

در ادامه ایشان به سرامد بودن وحدت بین شیعه و سنی در مناطق فارس اشاره نمودند.

در ابتدای مراسم و پس از تلاوت قرآن مجید ، آقای سید احمد یگانه ضمن خوش آمد گویی، سخنانی را ایراد داشتند.

لازم به ذکر است این برنامه توسط بخش آموزش و پژوهش دفتر فارس و با هماهنگی مدیریت مدرسه عالی احمدیه اوز برگزار گردید.

محمدحسن قدرتی مسئول آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در اموراهل سنت استان فارس با اشاره به اینکه این برنامه در راستای طرح پنج ساله کارگاههای آموزشی ابلاغی از طرف معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی برگزار شد، اظهار داشت ؛ این برنامه با استقبال خوب شرکت کنندگان همراه بود.

 

image_pdfimage_print