به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس، به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و همچنین هفته وحدت، ویژه برنامه‌ای در مسجد رسول اکرم(ص) شیراز با همکاری متقابل امام جمعه و هیات امنای این مسجد و دفتر نمایدگی ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد.

این برنامه با حضور بزرگان اهل سنت، هیات فتوا، مسئولان دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت فارس، امام جمعه اهل سنت شیراز، امام جمعه شیراز و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی برگزار شد.

در ابتدای این برنامه شیخ عبدالواحد خواجوی، امام جمعه اهل سنت شیراز با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، بزرگترین دشمنان اتحاد مسلمانان را امریکا و سایر مستکبران دانست و آنان را فرعون زمانه خواند.

پس از امام جمعه اهل سنت شیراز، سید محمدیوسف وخشوری، رئیس معهد عالی علوم اسلامی اهل سنت به سخنرانی پرداخت و پس از او آیت الله دژکام امام جمعه شیراز با یادآوری عظمت امت اسلام در سالیان دور، در سخنانی اتحاد مسلمانان را راه بازگشت این امت به عظمت گذشته خود دانست.

گفتنی است این مراسم که با حضور نه نفر از خادمان حرم مقدس احمدی و محمدی برگزار شد، با برنامه های مختلف دیگری از جمله اجرای اناشید و تواشیح و پذیرایی از حاضران خاتمه یافت.

 

image_pdfimage_print