پیام دبیر شورا به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدارس علوم دینی اهل سنت
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بمناسبت آغاز سال تحصیلی جدید طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت پیامی صادر کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بمناسبت آغاز سال تحصیلی جدید طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت پیامی صادر كرد.

متن این پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

 وَما کانَ المومنونَ لِیَنفِروا کافَّهً فَلَو لا نَفَرَ مِن کلِّ فِرقَهٍ منهم طائفهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فی الدینِ و لِیُنذِروا قومَهم اذا رَجعُوا الیهم لَعَلَّهم یَحذَرون «توبه-۱۲۲»

در معارف حیات بخش قرآن کریم، تعلیم دانش و تربیت فکری بشر هدف غائی بعثت انبیای الهی بیان و تقرّب به باریتعالی متناسب با درجات علمی و معنوی انسان تعریف شده است.

خداوند منّان، پیامبران را از سرچشمه دانش لایزال خویش بهره مند و به طلایه داران دانایی و بصیرت ماموریت تعلیم فرمول جامع آموزه های الهی را داده است.

پیامبر اعظم صلوات الله علیه  در روایتی امت را به شتاب در فراگیری علم فرا خوانده و امیر بیان علی بن ابی طالب علیه السلام نیز هیچ گنجی را برای انسان سودمند تر از علم نمی دانند.

عالمان دینی ستارگان فروزانی هستند که در آسمان خرد و اندیشه می درخشند و با دم مسیحایی فروغ ایمان را در دلهای مشتاقان زنده نگاه می دارند.

علمای راستین سنگرنشینان علم و ایمانند که با تلاش مجاهدانه مردم را به اسلام ناب فرا می خوانند و با ارائه خدمات اجتماعی به گره گشایی از مشکلات مردم همت می گمارند.

آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علوم دینی کشور، در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، برگ زرینی از اهتمام نظام اسلامی به ترویج معارف دینی در جامعه اسلامی و بیانگر جایگاه رفیع  عالمان و طلاب فرهیخته علوم دینی در پاسداری از ارزشهای اسلام و نظام اسلامی است.

طلاب و فضلای گرانقدر علوم دینی به عنوان منادیان دین و پرچمداران تقریب و بصیرت، بخشی تأثیرگذار از مجموعه آینده‌سازان کشور در دوره ای حیاتی از عمر پر برکت نظام اسلامی هستند و بدیهی است، انقلابی که بر محور حوزه های علمیه به ثمر نشسته و نظامی بر مبنای آن استقرار یافته است ، حیات طیبه اش نیز وابسته به پویایی و بالندگی این نهاد مقدس است .

پایایی، پویایی و درخشش همیشگی این دستاورد عظیم با تداوم مجاهدت های علمی و عملی در چارچوب وقت شناسی و وظیفه شناسی علمای دینی تداوم و دارایی و کارایی جمهوری اسلامی نیز با ارتقاء سطح علمی مدارس علوم دینی دو چندان خواهد گردید.

بر این اساس ضروری است استعداد درخشان ایرانی از جمله طلاب علوم دینی اهل سنت بیش از پیش در اختیار مصالح و منافع اسلام و میهن اسلامی قرار گیرد.

توجه خاص به منویات روشنگرانه مقام معظم رهبری “حفظه الله” كه مهمترین وظیفه روحانیون را پاسخ به شبهات و مقابله با نقشه دین‌زدایی دانسته و مقابله با این نقشه را اولین و مهمترین وظیفه روحانیت می دانند کارگشا خواهد بود. حوزه های علمیه و مدارس علوم دینی می بایست با بصیرت افزائی در سطح جامعه دینی و رفع شبهات، با تربیت طلابی متعهد، متخلق و پاسخگوی نیازهای جامعه دینی و تاثیرگذار در پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی باشند. بدون تردید تحکیم ارتباط ناگسستنی روحانیت آگاه و انقلابی  با مردم و ترویج مفاهیم و آموزه های دینی در سطح جامعه ، بیمه کننده ایران اسلامی در مقابله با آفات داخلی و خارجی خواهد بود.

اینجانب در نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علوم دینی اهل سنت سراسر كشور از خداوند متعال برای كلیه كارگزاران مدارس علوم دینی اهل سنت اعم از مدیران، اساتید، نظار و طلاب ارجمند توفیقات روز افزون مسئلت دارم. امیدوارم با استمداد از ذات لایزال الهی و با تدابیر ارزنده و اجرای برنامه های مصوب شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت كه از مجموعه ای فرهیخته از جمله ۹ نفر از علمای شاخص اهل سنت سرتاسر كشور بهره مند می باشد، شاخص ها و سطح خدمات آموزشی و فرهنگی در مدارس مذکور بیش از پیش ارتقا یابد. به امید آن روز که با مجاهدت های مخلصانه و مجدّانه  خدمتگذاران این امر مقدس در سرتاسر كشور، این مدارس در آینده به عنوان مراكز برتر علوم دینی و تقریبی جهان اسلام بدرخشند، ان شاءالله.

کاظم لطفیان

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

image_pdfimage_print