به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، ششمین دوره از مسابقات قرآن ویژه طلاب، مدرسان و روحانیون اهل سنت فارس در سالن غدیر لار برگزار شد.

در این مسابقات و در بخش برادران، شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ ۳ جزء، ۵ جزء، ۱۰جزء، ۲۰جزء و حفظ کل و همچنین قرائت ترتیل و تحقیق در حضور داوران برجسته از جمله استاد علی اکبر حنیفی از تهران و اساتید دیگر همچون استاد امیر فتح‌پور، استاد سیدرضا نجیبی و استاد شیخ محمدرضا محمدیان به رقابت پرداختند.

مسابقات برادران که از روز دوشنبه ۲۶ آذرماه که با حضور ۱۰۰ نفر از متسابقین آغاز شده بود تا روز سه شنبه ادامه داشت و در این بین داوران و اساتید، نکات لازم را در خلال قرائت به شرکت کنندگان تذکر و آموزش دادند.

استاد حنیفی از داوران بین المللی مسابقات قرآن کریم با اشاره به نکاتی در رابطه با نحوه امتیاز دهی داوران اظهارداشت: در ترتیل و تحقیق خوانی باید نکات قوت و ضعف را شناسایی کرد و به نکاتی که سبب قدرت قرائت می‌شود توجه و تمرین داشت.

وی با بیان اینکه اذان گفتن و تمرین نفس از اهمیت بالایی برای قاری برخوردار است گفت: یک قاری باید بتواند حداقل ۳۰ ثانیه نفس را هنگام قرائت نگه داشته و ادامه دهد.

گفتنی است مراسم اختتامیه مسابقات برادران با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی خرم امام جمعه لار، حاج منصور محتاجی از دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت فارس و همچنین شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز عصر سه شنبه برگزار شد.

مسابقات خواهران نیز روز چهارشنبه ۲۸ آذر ماه با حضور ۹۰ نفر از طلاب،‌ مدرسین و فارغ التحصیلان مدارس علوم دینی در رشته های حفظ، قرائت و مفاهیم برگزار گردید و با اهداء جوایز و لوح تقدیر به نفرات برتر پایان یافت.

اسامی نفرات برتر در رشته های مختلف به شرح زیر می باشد:

اسامی نفرات برتر مسابقات برادران رشته حفظ قران کریم

نام و نام خانوادگي رشته گروه رتبه
امیر راستگو حفظ ۳ جزء طلاب ۱
محمد شجرقی حفظ ۵ جزء طلاب ۱
محمد رهنمایی حفظ ۵ جزء طلاب ۲
مجتبی نائینی حفظ ۵ جزء طلاب ۳
عباس محمودی حفظ ۵ جزء مدرسین ۱
محمدصالح تنگ ریز حفظ ۵ جزء مدرسین ۲
عبداله فتوت حفظ ۵ جزء مدرسین ۳
عبداله خردادی حفظ ۱۰جزء طلاب ۱
الیاس نازنینی حفظ ۱۰جزء طلاب ۲
زکریا یوسفی حفظ  ۱۰جزء طلاب ۳ مشترک
عارف پیرگوچی حفظ ۱۰ جزء طلاب ۳ مشترک
امید درواع حفظ ۲۰ جزء طلاب ۱
محمد شهری حفظ ۲۰ جزء طلاب ۲
نظام مرتضوی حفظ ۲۰ جزء طلاب ۳
محمد مقدم حفظ کل طلاب ۱
خلیل زمانی حفظ کل طلاب ۲
محمد جشن حفظ کل طلاب ۳
عبدالرحیم شمسایی نیا حفظ کل مدرسین ۱

 

اسامی نفرات برتر مسابقات برادران رشته قرائت قرآن کریم

نام و نام خانوادگي رشته گروه رتبه
محمد سالمی ترتیل طلاب ۱
ابراهیم رحیمی زاده ترتیل طلاب ۲
محمدامین بازماندگان ترتیل طلاب ۳
سید محمدنور دانش ترتیل مدرسین ۱
شافعی شمسایی نیا ترتیل مدرسین ۲
خلیل مرادی ترتیل مدرسین ۳
محمد خانه باز قرائت تحقیق طلاب ۱
حسین محمودی قرائت تحقیق طلاب ۲

 

اسامی نفرات برتر مسابقات برادران رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم

رديف نام و نام خانوادگي گروه رتبه
۱ عبدالرحیم شمسایی نیا مدرسین اول
۲ شافعی شمسایی نیا مدرسین دوم
۳ عبدالله فتوت مدرسین سوم
۱ عبدالله ملاحی طلاب اول
۲ بهرام پورفتح طلاب دوم
۳ سلیمان خاموشی طلاب سوم

 

اسامی نفرات برتر مسابقات خواهران رشته حفظ قران کریم

نام و نام خانوادگي رشته گروه رتبه
افسانه محمدی حفظ۳ جزء طلاب ۱
شریفه برازنده حفظ ۳ جزء مدرسین ۲
زینب محمدی حفظ ۵ جزء طلاب ۱
عاطفه براکو حفظ ۵ جزء طلاب ۲
سیده سلمی دانش حفظ ۵ جزء طلاب ۳
گلناز درستیان حفظ۱۰جزء طلاب ۱
مریم خانه باز حفظ۱۰جزء مدرسین ۳
سمیه صالحی حفظ کل طلاب ۱

 

اسامی نفرات برتر مسابقات خواهران رشته قرائت قرآن کریم

نام و نام خانوادگي رشته گروه رتبه
فاطمه قتالی ترتیل طلاب ۱
سیما باختر ترتیل طلاب ۲ مشترک
فاطمه پاسلاری ترتیل طلاب ۲ مشترک
سیده ماجده حسینی ترتیل طلاب ۳ مشترک
سحر اسدی ترتیل طلاب ۳ مشترک
راضیه قاسمی ترتیل مدرسین ۳

 

اسامی نفرات برتر مسابقات خواهران رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم

رديف نام و نام خانوادگي گروه رتبه
۱ فاطمه پاسلاری طلاب اول
۲ هانیه صدیقی طلاب دوم
۳ مریم درا طلاب سوم
۱ زیبا احمدی مدرسین اول
۲ فریده احمدی مدرسین دوم
۳ گلناز راست بالا مدرسین سوم

 

تصاویر مسابقات استانی قرآن کریم ويژه طلاب، مدرسین و روحانیون اهل سنت فارس (آذر ماه۹۷ -لارستان)

image_pdfimage_print