به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس، محفل انس با قرآن کریم با همکاری این دفتر و موسسه فرهنگی صابرین، در شهرستان خنج برگزار شد.

در آغاز این مراسم معنوی که با استقبال خوبی از سوی مردم همراه بود، قاریان حاضر، به قرائت قرآن کریم به روایات مختلف پرداختند. بعد از قرائت قرآن، شیخ محمد ابونجمی امام جمعه موقت اهل سنت خنج سخنانی را ایراد نمود و گفت: تقارن ماه مبارک رمضان و برگزاری این محافل قرآنی، مبارک و زیباست. قاریان محترم چندین روایت از قرآن را قرائت نمودند؛ آشنایی با قرائت های مختلف مانند حفص، ورش و … پسندیده و نیکوست؛ به قول حافظ شیرازی عشقت رسد به فریاد ار خود بسان حافظ، قرآن ز بر بخوانی در چارده روایت. آن وجه از قرآن که برای ما مانوس می باشد قرائت حفص است که البته باید بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که با تمامی روایات مانوس شویم. شیخ محمد ابونجمی در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر توجه و تمسک به قرآن کریم افزود: ان شاء الله خداوند ما را توفیق دهد که بتوانیم قدر و منزلت قرآن را بدانیم و اگر چنین باشد رستگاریم و اگر قدر آن را ندانیم مورد نفرین قرآن قرار خواهیم گرفت.

سخنران بعدی این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین نعمتی از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت بود. ایشان ضمن اشاره به آیه ۱۷۷ سوره بقره افزود: خداوند در این آیه شریفه می فرماید برّ و نیکی در حقیقت اعتقاد به خداوند، روز قیامت، پیامبران و اعتقاد به کتاب آسمانی است. پیامبران الهی دارای یک پیام واحد بودند و آن یکتا پرستی است. ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه روزه، مختص مسلمین نیست اذعان داشت: خداوند می فرماید روزه مخصوص شما مسلمانان نیست بلکه مختص تمام ادیان الهی است؛ خداوند متعال، ماه مبارک رمضان را برای روزه قرار داد و در این ماه، قرآن را نازل فرمود؛ از دیگر اعمالی که خاص این ماه می باشد تدبر و تفکر در قرآن است. حجت الاسلام و المسلمین نعمتی در پایان سخنان خود به بیان برنامه ها و فعالیت های قرآنی دفتر پرداخت.

قرائت مناجات نامه، برگزاری مسابقه اطلاعات قرآنی و اهداء جوایز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

image_pdfimage_print