جلسه هم اندیشی با موضوع “گفتمان تقریبی انقلاب اسلامی و توانمندسازی جامعه” در شهر اهل برگزار گردید.
این جلسه که با حضور موثرین، فعالان و متولیان فرهنگی شهر اهل در موسسه قرآنی راشدین این شهر برگزار شد، حاضران، به تبادل آرا و نظرات خود پرداختند.
در ابتدای جلسه، سید عدنان حسینی امام جمعه کال ضمن اشاره به روز نهم دی ماه، روز بصیرت و تجدید میثاق با رهبر انقلاب، اذعان داشت: روز ۹ دی، تولدی دیگر برای انقلاب بود؛ این روز در حقیقت روز احیای مجدد امر به معروف و نهی از منکر به شمار می رود.
ایشان در ادامه افزود: یکی از رسالت های این انقلاب، ارتقاء سطح فرهنگی جامعه است. فرهنگ در جامعه، به مثابه روح نسبت به جسم است. فرهنگ در نظام اسلامی بر مبنای قرآن و سیرت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می باشد اما در حال حاضر، متاسفانه توجه کمتری به امور فرهنگی می شود در حالیکه اهمیت فرهنگ، نسبت به بسیاری از امور، بیشتر و بالاتر است.
برای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه باید جلسات هم اندیشی بسیاری برگزار شود تا بتوان فرهنگ جامعه را به سطح مطلوب رساند.
دشمنان نظام نیز که نتوانستند از طریق جنگ و حملات نظامی، علیه جمهوری اسلامی اقدام موثری از خود نشان دهند به سراغ فرهنگ آمده اند تا بتوانند از طریق تهاجم فرهنگی ضربه مهلکی به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد آورند؛ پس باید هوشیار بود و به مسائل فرهنگی توجه ویژه ای داشت.
در ادامه این جلسه شیخ ناصر صمدی، خطیب شهر اهل و مدیر موسسه فرهنگی قرآنی راشدین، ضمن تشکر از حضور تمامی افراد حاضر در این جلسه گفت به منظور ارتقاء سطح فرهنگی جامعه، تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست اما انتظار ما از نهادهای فرهنگی استان به ویژه دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس این است که این شهر را بیش از پیش مورد حمایت قرار داده تا برنامه‌های مختلف فرهنگی در آن برگزار گردد.
در ادامه این نشست، افراد حاضر در جلسه نیز، هر یک به طور جداگانه نظرات، آراء و پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف بیان نمودند.
رسول طهمورث پور معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس نیز ضمن جمع بندی مطالب طرح شده، به ارائه راهکارهای فرهنگی برای برون رفت از وضعیت فعلی پرداخت و گفت: دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس می تواند در راستای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه، متولیان فرهنگی را در زمینه های مختلف از قبیل برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی، اعزام اساتید و نخبگان، برگزاری دوره های آموزشی متنوع و … یاری نماید.

image_pdfimage_print