شیخ مصطفی محمودی در گفت و گو با «دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس» با محکوم کردن طرح «معامله قرن» اظهار کرد: این طرح، توطئه استکبار و آمریکای جنایتکار و برخلاف موازین شرع و آیات قرآن است.

قدس به همه مسلمانان تعلق دارد
وی افزود: بنابر آیات قرآن، قدس متعلق به همه ی مسلمانان و محل هجرت تمام انبیاء به ویژه سرور کائنات، حضرت محمد مصطفی (ص) است پس نتیجه می گیریم همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «قبل از اینکه ترامپ بمیرد، معامله قرن خواهد مرد».

معامله قرن، محدود کردن و تضعیف حقوق مسلمانان است
امام جمعه اهل سنت روستای «چاه محمدحاجی» گله دار تصریح کرد: امروز، دنیای اسلام و بیشتر کشورهای اسلامی به این نتیجه رسیده اند که معامله ی قرن، محدود کردن مسلمانان، تضعیف حقوق آنان، قدس شریف و باریکه ی غزه است.
شیخ مصطفی محمودی اضافه کرد: در هر جایی از دنیا که هستیم باید از منافع ملی و آرمان اسلامی حمایت کنیم تا طرح آمریکایی «معامله قرن»، قبل از مردن ترامپ، بمیرد.

کشورهای عربی به دنبال منفعت خود هستند
وی در مورد هدف از این طرح گفت: رئیس جمهور آمریکا فقط به دنبال مصلحت و منافع خود و در تلاش برای فرار از شکست در مقابل جبهه مقاومت است اما آیات قرآن گواهی می دهند که قدس، متعلق به همه مسلمانان است.
امام جمعه اهل سنت روستای «چاه محمدحاجی» در مورد موضع گیری ضعیف کشورهای عربی در قبال قضیه فلسطین اظهار کرد: ترامپ ابزار دست صهیونیست هاست و کشورهای عربی در این زمینه تصمیماتی برای خود گرفته اند اما نمی توانند آیات قرآن و دستورات پیامبر را پیش ببرند؛ در واقع، کشورهای عربی هم منفعت خودشان را در نظر گرفته اند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن، نشانه همبستگی ملی است
شیخ محمودی با تبریک دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در مورد اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: باید خودمان را برای راهپیمایی و حضور حداکثری آماده کنیم؛ در واقع، راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه همبستگی ملی است و این همبستگی می تواند در مقابل توطئه های دشمن، به کشور مصونیت بخشد چون دشمن از اختلافات، فتنه ها و جنگ افروزی ها سود می برد پس باید حضور گسترده ای در راهپیمایی ۲۲ بهمن که همزمان با چهلمین روز از شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی است داشته باشیم.

سردار سلیمانی، مدافع حرم بود
وی در مورد سردار سلیمانی تصریح کرد: ایشان مدافع حرم بودند و در مقابل تروریست ها، دفاع و استقامت کرده و جنگیدند و بنابر آیه ۱۶۹ سوره آل عمران «و هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.»

image_pdfimage_print