شیخ مصطفی محمودی از ائمه جمعه اهل سنت منطقه گله دار : ماه محرم در تاریخ اسلام، ماه خون و شهادت است؛ حسین بن علی (ع) سرور و سالار شهیدان، سید شباب اهل الجنه، نوه رسول الله (ص) و فرزندحضرت فاطمه زهرا (س) سیدة نساء العالمین است.

امام حسین (ع) در راه عشق و محبت به خدا از تمامِ سوی الله چشم پوشید. قیام امام حسین (ع) برای گرفتن حکومت و ریاست نبود بلکه برای نجات اسلام از خطری که آن را تهدید میکرد بود. وقتی امام حسین(ع) احساس نمود اسلام در خطر است برای نجات اسلام در مقابل یزید ظالم، قیام کرده و ایستادند.

روز عاشورا، اوج عزتمندی حضرت امام حسین (ع) است. ایشان عزتش را با خون خود نوشت و  عظمتش را در تاریخ به ثبت رساند. قیام امام حسین (ع) علیه حکومت بنی امیه و امتناع از بیعت با یزید، از مهم ترین دوران زندگی سراسر نور امام حسین (ع) است. راه ایشان هم چون مشعلی فروزان شعله ور می باشد.

یکی از صفات امام حسین (ع)، مروت و جوانمردی اوست؛ ایشان وقتی با لشکر حر روبرو شد، جوانمردانه دستور میدهند که به آنها آب دهید؛ ایشان این صفت را از پدر گرامیش علی ابن ابیطالب (ع) و جد بزرگوارش حضرت محمد (ص) آموخته که حتی به لشکر دشمن هم ترحم میکند.

هر جا از علم و دانش و فضل صحبت شود، امام حسین (ع) سر لوحه دانشمندان قرار دارند، هر جا از کرم و بخشندگی صحبت شود بخشنده ترین افراد عصر خود به شمار می روند و هر جا صحبت از آزادگان به میان آید، به عنوان سرور آزادگان مطرح می شوند.

شرح اوصاف شخصیتی که از مادری مانند حضرت فاطمه زهرا (س) به دنیا بیاید و در مکتب پدری مانند حضرت علی (ع) تربیت شده و در آغوش جد بزرگواری مثل پیامبر اکرم (ص) پرورش یافته باشد، در قالب کلمات و جملات امکان پذیر نیست.

image_pdfimage_print