شیخ مصطفی مرادی در گفت و گو با «دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس» در مورد «معامله قرن» گفت: این طرح، سیاستی شیطانی و خبیث از طرف آمریکاست؛ به عبارت دیگر، این طرح، ظاهری زیبا و خوب دارد اما هدفش مبارزه با اصل اسلام و خلع سلاح مقاومت است.

به سخنان رهبر معظم انقلاب اطمینان داریم که معامله ی قرن قبل از مردن ترامپ خواهد مرد
وی افزود: اطمینان داشته باشید که این طرح ننگین در مورد فلسطین هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد چون به قول رهبر معظم انقلاب، معامله ی قرن قبل از مردن ترامپ خواهد مرد.
امام جمعه اهل سنت دهنو گله دار خاطرنشان کرد: دلایلی که باعث می شود اطمینان یابیم که این موضوع هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد، اعتقادمان به اسلام است چون خدا فرموده مسلمانان با تلاش و وحدت خود، نمی گذارد اسلام و مقدسات مورد هجوم کفار قرار گیرند.
شیخ مصطفی مرادی تصریح کرد: به قول رهبری اعتماد کامل داریم که فرمودند معامله ی قرن قبل از مردن ترامپ خواهد مرد.
وی اضافه کرد: مورد دیگری که این اطمینان را به ما داده، موضع گیری جهان اسلام و آزادگان دنیاست که قطعا اجازه ی اجرایی شدن این طرح را نخواهند داد. به عبارت دیگر، سازمان همکاری اسلامی که ۵۷ عضو دارد با این طرح مخالفت کرده است.

هدف ترامپ از «معامله قرن»، حفظ امنیت اسرائیل بوده است
امام جمعه اهل سنت دهنو گله دار اظهار کرد: وقتی به طرح «معامله قرن» نگاه می کنیم متوجه می شویم که تمام امتیازات آن به اسرائیل برمی گردد؛ به عبارت دیگر، هدف ترامپ از این طرح امنیت اسرائیل بوده است.
شیخ مرادی تصریح کرد: چیزی که به آن یقین داریم این است که هر وقت آمریکا در طول این سال ها به صلح و میانجی گری میان اسرائیل و فلسطینی ها اقدام کرده مهم ترین اولویتش، امنیت اسرائیل و هدف دیگرش اشغال فلسطین بوده که با اعتقادات همه مسلمانان در تضاد است؛ چون بر اساس معامله ی ننگین قرن، دولت فلسطین باید بخش های بسیاری از خاک خود و از جمله بیت المقدس که قبله ی همه ی مسلمانان بوده را به اسرائیل واگذار کند، در حالی که حتی از نظر جامعه جهانی این قسمت ها به دولت فلسطین تعلق دارد.

برخی از حکام عربی خیانت کردند
وی خاطر نشان کرد: برای برخی از حکام عربی متاسفیم، آن ها با شرکت در این مراسم، خیانت کردند در حالی که این قضیه باید باعث می شد که همه مسلمانان با هم متحد شوند چون قدس متعلق به همه مسلمانان است.
امام جمعه اهل سنت دهنو گله دار اظهار کرد: هدف آمریکا در طرح «معامله قرن»، عادی سازی روابط کشورهای عربی و اسرائیل بود در حالی که ما مسلمان ها این موضوع را نمی پذیریم.

شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، واجب است
شیخ مصطفی مرادی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک دهه فجر گفت: با توجه به اتفاقاتی که در کشور به وجود آمد، اگر هر سال حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، لازم و حتی واجب بود امسال واجب تر است چرا که مهم ترین فایده آن، حفظ امنیت کشور می باشد چیزی که به شدت به آن نیاز داریم.

سردار سلیمانی به همه مسلمانان تعلق داشت
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شخصیت شهید سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی مجاهدی بود که به همه مسلمانان تعلق داشت و لازم است که همه ما از پیروان ایشان باشیم.
امام جمعه اهل سنت دهنو گله دار افزود: هدف سردار سلیمانی از مجاهدت های خود، دفاع از اسلام بود و اسلام هم متعلق به همه ماست چه شیعه چه سنی، چون همه ما در کلمه ی اسلام با یکدیگر مشترکیم.

image_pdfimage_print