شیخ منصور حسینی در گفت و گو با «دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس» در مورد طرح صلح ترامپ گفت: طرح موسوم به «معامله قرن»، طرح ظالمانه و غاصبانه ای است که از طرف ترامپ و با برنامه ریزی کوشنر مشاور ارشد و داماد ترامپ مطرح شد. در این طرح، می خواهند بخش هایی از مناطق اشغال شده را به خاک غصبی اسرائیل ملحق کنند.

«معامله قرن»، معامله ای یک طرفه و غبنی فاحش است
وی خاطر نشان کرد: تشکیلات خودگردان و سایر مقامات فلسطینی و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر با این طرح به شدت مخالفت کرده اند.
مدیر مجتمع دینی اهل سنت و جماعت گله دار افزود: از دیدگاه ما نیز طرح «معامله قرن»، معامله ای یک طرفه و غبنی فاحش است. در واقع، می خواهند معامله ای را رقم بزنند که برد و منفعت برای خودشان و ضرر برای فلسطین باشد.
شیخ حسینی تصریح کرد: اینکه بخواهند بخش هایی از فلسطین را به اسرائیل واگذار کنند خیانتی تاریخی به شمار می رود چون برای هر فرد مومن و مسلمان و هر کسی که ندای ایمان و اسلام دارد، بیت المقدس به عنوان اولین قبله گاه مسلمانان به حساب می آید، محلی است که پیامبران از آنجا مبعوث می شده اند و پیامبر عظیم الشان اسلام از آنجا به معراج رفتند؛ بنابراین، همه باید انزجارشان را نسبت به این طرح غاصبانه ابراز کنند.

با این طرح، می خواهند مسلمانان را محک بزنند
وی در مورد هدف از این طرح گفت: می خواهند مسلمانان را محک بزنند و ببینند که آن ها نسبت به بیت المقدس و اولین قبله گاهشان چه عکس العملی نشان می دهند اما معتقدیم این نقشه نیز همانند بقیه نقشه هایی که داشتند خنثی می شود.

همراهی برخی از کشورهای عربی با این طرح، حمایت از ظلم و غصب است
امام جمعه اهل سنت روستای خواجه مُراد گله دار در مورد همراهی برخی از کشورهای عربی منطقه با این طرح اظهار کرد: از آنجایی که بیت المقدس، اولین قبله گاه مسلمانان محسوب می شود، اگر کسی بخواهد خاکش را بردارد و غصب کند، طرح ظالمانه ای است و کسانی که بخواهند از این طرح غاصبانه حمایت کنند در حقیقت از ظلم، ستم و غصب حمایت کرده اند.

مردم، حضور گسترده ای در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال خواهند داشت
شیخ منصور حسینی با تبریک دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: مردم ایران دوستدار نظام و انقلاب شان هستند چون انقلاب اسلامی ایران رمزی داشت به نام جمهوری و مردمی بودن و همچنین داشتن رهبری حکیم و فرزانه.
وی افزود: مردم قلبا و عمیقا برای انقلاب شان دلسوز هستند و علی رغم تبلیغاتی که دشمنان انقلاب دارند و برخی از مزدوران داخلی نیز از آن ها حمایت و سخنان شان را پخش می کنند، حضور گسترده ای در ۲۲ بهمن ماه امسال خواهند داشت.

سردار سلیمانی، فراتر از جناح و مذهب خاصی بود
مدیر مجتمع دینی اهل سنت و جماعت گله دار در مورد ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی گفت: سردار سپهبد شهید سلیمانی متعلق به کل ایران و فراتر از جناح و مذهب بوده است و همزمانی چهلم ایشان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی می تواند باعث وحدت و انسجام بیشتر مردم شود.
شیخ منصور حسینی خاطرنشان کرد: همان طور که مردم برای تشییع جنازه ایشان به دشمنان ثابت کردند که سردار سلیمانی سردار دل هاست، و در دل مردم جا دارد با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر به دشمنان می فهمانند که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی برای این کشور عزیزتر و محبوب تر و برای دشمنان نظام، خطرناک تر است.

image_pdfimage_print