شیخ ناصر صمدی در گفت و گو با «دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس» در مورد طرح صلح ترامپ یا به اصطلاح «معامله قرن» گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری از فلسطین یک آرمان و در واقع یک اصل است و ما باید به حمایت از این اصل که یکی از اصول دین، شریعت و برگرفته از قرآن و سنت پیامبر است اهتمام بورزیم.

موضع ما در قبال دشمنان، اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ باشد
وی خاطر نشان کرد: خداوند در آیات پایانی سوره ی فتح می فرمایند که سیمای امت اسلام در قبال مومنان « رُحَماءُ بَینَهُم»، رحمت، رحمانیت و رحیمی و در قبال مشرکان و کافران، «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ» است.
خطیب نماز جمعه شهر اَهِل تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری و اعلام انزجار جهان اسلام نسبت به موضع گیری ترامپ، به نوعی به جا و مفید خواهد بود و همه ی امت اسلام نسبت به این مسئله اتفاق نظر دارند چون این اصل از اصول دین اسلام، قرآن و شریعت مقدس است.
شیخ صمدی اضافه کرد: عملکرد و اظهارات خبیث رئیس جمهور ملعون آمریکا که «معامله قرن» را به وجود آورد و قسمتی از قدس شریف که قبله ی اول مسلمانان است را از فلسطین جدا کرد باعث دوگانگی در آن سرزمین پاک شد.
وی اظهار کرد: خداوند متعال در آیه ی ۷ سوره اسراء اشاره می کند که «اگر خوبی کردید به خودتان خوبی کرده اید و اگر بدی کردید هم به خودتان بدی کرده اید».
مدیر موسسه قرآنی راشدین اَهِل افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری نیز بر اساس اصول قرآن است و ایشان این وعده را داده اند که تا قبل از اینکه ترامپ ملعون از بین برود اصلی که به نام «معامله قرن» تعیین کرده اند، رو به زوال و انحلال خواهد رفت.

هدف از «معامله قرن»، تضعیف کشورهای اسلامی و سیطره اسرائیل بر آن هاست
شیخ ناصر صمدی تصریح کرد: هدف از طرح «معامله قرن»، این بود که بین کشورهای اسلامی حرکتی را انجام دهند که موجب ضعف در کشورهای اسلامی و سیطره ی اسرائیل غاصب نسبت به جهان اسلام شود.

ضرورت هوشیاری مردم نسبت به توطئه های استکبار
وی در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به در پیش بودن چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با توجه به اتفاقات اخیری که در کشور افتاده که از جمله ی آن ها می توان به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و همچنین توطئه هایی که استکبار جهانی در قبال جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی دارد نه تنها ملت ایران بلکه جوامع جهانی و جهان اسلام باید به هوش و به گوش باشند.

به دلیل اتفاقاتی که در فلسطین رخ داده، وظیفه داریم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنیم
خطیب نماز جمعه شهر اَهِل تصریح کرد: همه وظیفه داریم حتی به دلیل اتفاقات فلسطین و توطئه هایی که غاصبان دارند به صورت یکپارچه، یک دل و با همدلی در این ایام بزرگ به ویژه در ۲۲ بهمن که روز پیروزی انقلاب اسلامی است شرکت کنیم.

سردار سلیمانی، نماد شجاعت بود
شیخ صمدی با اشاره به در پیش بودن چهلمین روز از شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی نماد شجاعت بود، ایشان با توجه به شخصیتی که داشتند تنها متعلق به جمهوری اسلامی نبود بلکه متعلق به جهان اسلام بود.
وی افزود: شهید سلیمانی از آن جمله سردارانی بود که در جهت صلابت و سلامت اسلام حرکت کرد، موضع سردار فقط در حوزه جغرافیایی ایران نبود بلکه در حوزه جغرافیایی جهان اسلام بود پس سردار سلیمانی متعلق به یک قشر یا یک مذهب خاص نیست بلکه متعلق به جهان اسلام است.

image_pdfimage_print