نشست تخصصی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مجتمع فرهنگی قرآنی راشدین شهر اهل و با حضور ائمه جمعه، جماعت، مدرسین و مربیان قرآنی این شهر برگزار گردید. در ابتدای جلسه و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، شیخ ناصر صمدی مدیر مجتمع علوم قرآنی راشدین اهل گفت: با بررسی عملکرد جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون می توان نتیجه گرفت که کشور عزیز ایران، پیشرفت های قابل توجهی در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … داشته است که با همت مردم شریف و رهبری امام (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری به آن دست یافته ایم؛  این پیشرفتها، موجب اقتدار نظام و مردم ایران شده است. اطاعت از خدا و رسول (ص)، امر و دستورِ قرآن است و بالطبع، اطاعت از ولی فقیه نیز بر همگان واجب خواهد بود. ایشان در ادامه به وضعیت و جایگاه کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: از بین ۱۸۸ کشور در جهان، ۵۶ کشور مسلمان داریم  که ۳۳ درصد منابع طبیعی (گاز، نفت و …) نیز در اختیار این کشورهاست پس می توان با وحدت و انسجام بین کشورهای اسلامی، به یک اقتدار بزرگ رسید.

مدیر موسسه قرآنی راشدین اَهِل افزود: باید دید وظیفه ما در قبال انقلاب چیست؟ ما باید به دستاوردهای چهل ساله انقلاب بپردازیم و آنها را برای نسلهای مختلف بازگو کنیم؛ در این چهل سال، اقتدار و امنیت و آرامش بزرگترین دستاوردی بود که حاصل شد؛ ما در سوره مبارکه قریش می خوانیم که خداوند به دو اصل اساسی بعد از پذیرش عبودیت اشاره و توصیه می کند: امنیت و معیشت. پیامبر اسلام (ص) نیز در باب امنیت اینچنین می فرمایند: دو نعمت در بین مردم به وفور دیده میشود نعمت امنیت و نعمت سلامتی.

شیخ ناصر صمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همانطور که بلوغ انسان در چهل سالگی صورت میگیرد انقلاب ما نیز بعد از چهل سال به بلوغ و تکامل رسیده است و اکنون باید به دنبال گسترش و توسعه آن باشیم.

طبیعتا ما در کشور به دلیل برخی مسائل مانند تحریم های ظالمانه از سوی کشورهای زورگو، دچار کمبودهایی هم هستیم همانطور که امت رسول الله (ص) در شعب ابیطالب با کمبودهایی رو به رو بودند، اما ما باید علیرغم همه ضعف ها و کمبودها، خودمان را بسازیم.

ایشان با اشاره به مباحث فرهنگی که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است افزود: امروز باید به “معنویت و اخلاق” بیش از پیش پرداخت چرا که رسالت پیامبر (ص) نیز در جهت تکامل اخلاق بود.

شیخ ناصر صمدی در ادامه اذعان داشت: لازمه پیشرفت و انقلاب در وهله اول منوط به همدلی و یکپارچه بودن است. همدلی هم در بین مسئولین و هم در بین مردم.

پیغمبر (ص) در این رابطه فرمودند: “کُلّکم راع و کُلّکُم مسئول عَن رعیته” پس همه ما نسبت به یکدیگر مسئولیم و باید دست به دست هم دهیم و با همدلی و وحدت، کشور خود را آباد سازیم.

سخنران دیگر این نشست تخصصی حجت الاسلام و المسلمین نعمتی بود. ایشان در ابتدای سخنان خود، به وظیفه روحانیون و مربیان قرآنی در ترویج بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: وظیفه ما روحانیون و مربیان قرآنی، بصیرت افزایی و روشنگری است. همانطور که می دانید مقام معظم رهبری، در این بیانیه، همه مردم به ویژه جوانان را خطاب قرار داده است؛ جوانانی که در حال تربیت هستند و مدیران بعدی جامعه خواهند بود. پس وظیفه ما، تربیت نسلهای جدید است و باید آنها را از دستاوردهای انقلاب آگاه سازیم زیرا دشمن به دنبال  کوچک نشان دادن دستاورد های کشور می باشد.

image_pdfimage_print