به مناسبت روز بصیرت و تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب اسلامی، نشست مشترک فرهنگی علمای شیعه و سنی با محوریت “نقش علماء و روحانیون در بصیرت افزایی جامعه” در دفتر امام جمعه اهل سنت شهر گله دار برگزار گردید.

این نشست به همت معاونت فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس و با حضور حجت الاسلام و المسلمین گنجی امام جمعه شیعیان گله دار، شیخ مصطفی نوری امام جمعه اهل سنت این شهر، حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان مسئول سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از علماء و روحانیون شیعه و سنی گله دار برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین نعمتی از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت لارستان ضمن بیان موضوعات این نشست و اهداف برگزاری آن اذعان داشت: روز نهم دی ماه، بعنوان روز بصیرت نامگذاری شده است؛ روزی که مردم، یکپارچه وارد صحنه شدند و مشتی بر دهان فتنه گران و دشمنان نظام کوبیدند.

سپس شیخ مصطفی نوری امام جمعه اهل سنت گله دار به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: ما علمای شیعه و سنی باید مطالب انقلاب را به گوش مردم برسانیم. انقلاب ما در زمانی صورت گرفت که در خاورمیانه دین گریزی وجود داشت؛ اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی، به مسائل و امور دینی توجه بسیاری زیادی می شود. خداوند به این کشور، گوهر اسلام، استقلال و آزادی عطا کرده است. خداوند متعال مردم را آگاه می سازد که هر وقت از خط رهبری عادل، سرپیچی کنید به ناچار مجبور به فرمانبرداری از حکّام جبار و ستمگر خواهید بود.

خداوند به بشر گوشزد می کند که پیرو علما باشید. دغدغه رهبری این است که باید مراقب فتنه ها بود چرا که برای این انقلاب، خون ها ریخته شده است؛ وظیفه علماء و دانشمندان این است که زوایای آشکار و پنهان انقلاب را به مردم برسانند و شایعات را برای مردم روشن نمایند. دفاع از انقلاب، دفاع از هویت اسلام است.

سخنران دیگر این نشست، حجت الاسلام  و المسلمین گنجی امام جمعه شیعیان گله دار بود. ایشان ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این جلسه گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، وحدت و همدلی در مناطق مختلف وجود دارد. از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز، بر کسی پوشیده نیست که دشمنان امت اسلامی که در رأس آن آمریکای جنایتکار قرار دارد، به دنبال بر هم زدن این آرامش و وحدت هستند. آن چیزی که امروز بسیار اهمیت دارد دشمن شناسی است؛ از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا به امروز، چهل سال می گذرد ولی ذره ای از دشمنی استکبار کم نشده چرا که دشمن، به دنبال نابودی نظام اسلامی می باشد.

ما اکنون وظیفه داریم در تمام زمینه ها به مردم، بصیرت و آگاهی دهیم. دشمن با طرح موضوعاتی از قبیل تعصبات قومی و با ابزارهایی از قبیل تحریم، درصدد تضعیف نظام بود اما نتوانست به هدف شوم خود نائل گردد؛ آنها اکنون به دنبال فتنه انگیزی از طریق تعصبات کورکورانه مذهبی و اختلاف بین پیروان مذهب شیعه و سنی هستند که بحمدلله با هوشیاری علما و روحانیون، این توطئه هم خنثی شد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اکنون در آستانه انتخابات قرار داریم. داوطلبان نمایندگی مجلس باید با رعایت موازین اخلاقی، به طرح ها و برنامه های خود بپردازند و نامزدهای دیگر را تخریب نکنند. مردم نیز باید هوشمندانه و با بصیرت، افراد مورد نظر خود را انتخاب نمایند. اتفاقات ناخوشایند سال ۸۸ و فتنه ای که در آن سال به وجود آمد به دلیل عدم رعایت این اصول و ضوابط بود. ما علما و روحانیون در این برهه حساس که در آستانه انتخابات قرار داریم باید با بصیرت افزایی ، مردم را آگاه سازیم تا با انتخاب افراد اصلح، کشور به سوی پیشرفت و ترقی، گام بردارد.

image_pdfimage_print