به مناسبت هفته بسیج، معاونت فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس، همایش گرامیداشتی جهت تقدیر از بسجیان پایگاه مقاومت شهید بهشتی شهرستان خنج  برگزار نمود.

در ابتدای این برنامه که با حضور جمع زیادی از بسیجیان پایگاه مقاومت شهید بهشتی برگزار شد، سروان جمشیدی جانشین فرمانده سپاه شهرستان خنج ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت هفته بسیج، گفت: ساختار و سازمان بسیج، یک پدیده­ی منحصر به فرد در جهان است که رهبر کبیر انقلاب به پشتوانه مردم  و تدبیر و آینده­نگری، دستور به تشکیل آن را صادر کردند. امام خمینی (ره) به این نکته واقف بودند که هرکجا مردم باشند قطعا پیروزی حاصل خواهد شد و ما اکنون ثمره­­ تاسیس و شکل گیری آن را می بینیم. از زمان ورود بسیج به صحنه نبرد دفاع مقدس، پیروزی های جنگ به طور چشمگیری افزایش یافت. بسیج در خنثی کردن فتنه­هایی که در سال­های ۷۸،۸۸،۹۶،۹۷  و سال ۹۸ شکل گرفت، نقش و حضور فعالی داشت. همچنین حضور بسیج در بحث سازندگی، مقابله با تهاجم فرهنگی، و محرومیت زدایی کاملا چشمگیر است. جانشین مقاومت سپاه خنج در بخش دیگری از سخنان خود، شاخصه هایی را برای بسیج برشمردند که عبارتند: اخلاص، بصیرت، اخلاق نیکو و دوری از آفت غرور.

در ادامه برنامه، طهمورث پور معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان، هفته بسیج را به حضار تبریک گفت و افزود: امام خمینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در خصوص بسیج میفرمایند: من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه میخورم و از خدا میخواهم که مرا با بسیجیان محشور گرداند.

 شما بسیجیان عزیز باید قدر و منزلت خود را بدانید که امام راحل (ره) با این  عظمت، در خصوص بسیج چنین فرمودند.

مقام معظم رهبری نیز در خصوص جایگاه بسیج می فرمایند: بسیاری از پیشرفت­های کشور مرهون تفکر بسیج است. انکار بسیج، انکارِ بزرگترین ضرورت برای کشور است. این سخنان، دیدگاه بالاترین مقام کشور و نظام، درباره بسیج است که نه از روی احساس بلکه با تفکر، تدبیر و ایمان گفته شده است.

طهمورث پور در ادامه، به بیانیه گام دوم انقلاب و اهمیت نقش جوانان در آن اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب، بیانیه گام دوم انقلاب را خطاب به مردم بویژه جوانان بیان فرمودند.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری (دام ظله)  این بیانیه را در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب صادر کرده اند؛ در بخش هایی از این بیانیه، به دستاوردهای چهل ساله انقلاب مانند ثبات، امنیت و تمامیت ارضی، پیشرفت های علمی و فناوری، ایستادگی در برابر زورگویان و مستکبرین و… اشاره شده است.

طهمورث پور در پایان سخنان خود، به توصیه ­های مقام معظم رهبری در این بیانیه اشاره کرد و اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب، ۷ توصیه مهم در بیانیه گام دوم انقلاب داشته اند که عمل کردن به این توصیه ها می تواند راه برون رفت از مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه باشد. توصیه به علم و پژوهش، توصیه به معنویت و اخلاق، توصیه در خصوص مسایل اقتصادی، توصیه به عدالت و مبارزه با فساد و … از جمله این توصیه هاست.

پایان بخش این برنامه، تقدیر از بسجیان فعال پایگاه مقاومت شهید بهشتی با حضور امام جمعه اهل سنت خنج بود.

 

image_pdfimage_print