کلاس های دوره تکمیلی، برای پذیرفته شدگان آزمون تعیین سطح روحانیون و اساتید اهل سنت که از ۲۰ تیرماه در شعبه لار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس شروع شده بود روز سه شنبه اول مرداد ماه به پایان رسید.

اساتید و روحانیون اهل سنت طی ۱۲ روز بیست واحد درسی را به صورت فشرده گذراندند. دورسی که در این دوره و توسط پنج نفر از اساتید برجسته دانشگاه های لار و مذاهب اسلامی بندرعباس تدریس شد شامل فقه، اصول فقه، تاریخ، انقلاب اسلامی، آشنایی با مکاتب کلامی و روش تحقیق بود.

حجت الاسلام حسین نعمتی سرپرست شعبه لار در برنامه اختتامیه این دوره با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مبنی بر ارائه خدمات علمی و رفاهی به همه حوزه های علمیه، اعم از اهل سنت و شیعیان، بیان کرد: دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت این زمینه را فراهم کرده که طلاب، اساتید و روحانیون اهل سنت ضمن شرکت در دوره های تکمیلی و با گذراندن واحدهای درسی و قبولی در امتحانات پایان دوره، از طرف دبیرخانه شورای برنامه ریزی به آنان مدارک معتبر علمی اعطاء گردد.

در پایان لازم به ذکر است امتحانات دروس دوره حضوری برای شرکت کنندگان استان های فارس، هرمزگان و بوشهر از روز شنبه ۱۲ مرداد شروع و تا ۱۶ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

image_pdfimage_print