کارگاه الگوی اسلامی- ایرانی سبک زندگی، روزهای پنجم و ششم دی ماه، با موضوع مهارتهاي ارتباطي بين والدین و فرزندان در شهرستان اوز و روستای احمد محمودی  برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی، خانم امیریان زاده (نویسنده و کارشناس ارشد مشاوره و خانواده) گفت: داشتن يك ارتباط صحیح و مطلوب باعث تشکیل بک خانواده سالم شده و يك خانواده سالم، يك جامعه سالم را به وجود می آورد بنابراین ما باید ارتباط عاطفي، جسمي و كلامي خود را با فرزندانمان تقويت كنيم.

امیریان زاده در ادامه این کارگاه آموزشی و در خصوص تعامل با فرزندان به موارد زیر اشاره کرد:

نقش سلامت روانی والدین در تربیت فرزندان، افزایش آگاهی در تربیت بوسیله مطالعه کتاب و شرکت در جلسات آموزشی، همخوان بودن والدین در تربیت فرزندان، مهارت برقراری ارتباط موثر با فرزندان، نقش کلام در تربیت، صبر و کنترل خشم والدین و تربیت، اصول اساسی فرزند پروری، مثلث والدگری و نقش آن در ایجاد شخصیت سالم در فرزندان، آموزش تربیت مثبت؛ این نویسنده حوزه خانواده، در ادامه گفت: فرزندان، به آنچه كه والدین علاقمندند تبدیل نخواهند شد بلکه به آنچه که هستند تبدیل خواهند شد؛ برای داشتن کودکی سالم، پدر و مادر باید از لحاظ روحی و روانی سالم باشند. مادر و پدری که پرخاشگر هستند حتما فرزندی پرخاشگر تربيت مي كنند. كودكان را با القاب خوب و مثبت صدا بزنيد تا انرژی مثبت بگیرند. از برچسب زدن منفي به فرزندان بپرهيزيم چون واقعا باور مي كند كه او آنگونه هست كه پدر و مادرش مي گويد.

image_pdfimage_print