سخنان سیدعدنان حسینی از ائمه جمعه اهل سنت شهرستان لامرد پیرامون واقعه کربلا:

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ شما بهترین امت هستید که در طول تاریخ بشر خلق شده اید که امر به معروف نهی از منکر می کنید .

رسول خدا (ص) نیز می فرماید: من رأى منکم منکرا فلیغیره بیده فإن لم یستطع فبلسانه فإن لم یستطع فبقلبه و ذلک أضعف الإیمان هر کس از شما منکری را دید پس باید با دست و قدرتش در مقابل آن بایستد اگر نتوانست با زبانش بر علیه آن تبلیغ کند اگر نتوانست در قلبش آن را بد بداند که حداقل ایمان همین است.

یکی از بارزترین مصادیق این آیه شریفه قرآن کریم و حدیث نبی اکرم (ص)، واقعه سال شصت و یکم هجری می باشد که امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش برگ زرینی در تاریخ اسلام و بشريت بوجود آوردند. امام حسین (ع) با نثار جان خود و فرزندانش، درسهای زیادی به مردم آموختند از جمله، درسِ امر به معروف و نهى از منكر، ایستادگى در مقابل ظلم و ستم، شجاعت و نترسیدن از هیچ  کس غیر از خدا و اجرا کردن شعائر دين تحت هر شرايطي؛ همانگونه که امام حسین(ع) نماز را که نماد دین ناب محمدی است در ظهر عاشورا و در آن شرایط سخت برپا داشت.

واقعه جانسوز کربلا، نماد مقاومت و شجاعت امت اسلام در مقابل ظلم و ستم و بی دینی می باشد؛ ملت مسلمان از این واقعه می آموزند که ظلم را نپذیرند و در مقابل زورگویان تن به ذلت ندهند و این است پیام عاشورا و قیام امام حسین(ع) به آزادگان.

image_pdfimage_print